Vlna odvážných přiznání dorazila i do Česka! "Také jsem sáhl ženě tam dole...", povídá jeden z mužů - #MeToo

Z Ameriky se nám jako rakovina zase jednou začalo šířit něco, co racionalitu vidělo akorát tak z rychlíku. Tamější celebrity Hollywoodu totiž začaly na sociálních sítích používat hashtag #MeToo, jakožto symbol kampaně ohledně přiznání sexuálního obtěžování, kterého se na nich měli dopouštět režiséři, producenti a lidé okolo filmů. Následně se to začalo mezi VIP osobami šířit i do jiných oblastí jako například do sportu a to nejen v Americe.
Hashtagy článku: #Satira #Zábava #Ženy
zdroj: CC-BY, Flickr.com/[email protected] - tommerton2010 / Youtube
reklama
zdroj: CC-BY, Flickr.com/[email protected] - tommerton2010 / Youtube
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Je až kupodivu zvláštní, že si někdo po 10, 20, ale mnohdy i po 30 letech najednou vzpomene, že byl tenkrát někde na firemním večírku, ale třeba i mimo něj, obtěžován.

Samozřejmě i zde jistě platí, že "na každém šprochu, pravdy trochu", ale dokud tekla zlatá žíla, tak takové "obtěžování" možná zase tolik nevadilo, dokud díky tzv. "obtěžování" bylo možné získat vytouženou roli, či lepší smlouvu nebo třeba jiné výhody, tak to zřejmě také až tak nevadilo. Hodně z přiznaných jsou totiž již vyhaslé hvězdy nebo sportovkyně, které už "pověsily kariéru na hřebík" . Neříkáme, že se nic takového stát nemohlo, pravděpodobné je, že mohlo, ale není fér si stěžovat na něco, z čehož mohly mít dané hvězdy tenkrát osobní prospěch - s nadsázkou řečeno, možná bychom neviděli ani tolik dobrých hereček na filmovém plátnu, kdyby nebylo takového "obtěžování" ve správný čas.

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Nehledě na to, že dokazování takového činu po tolika letech je bez doznání obviněného takřka vyloučené - mnohdy totiž může jít ze strany dam o čirou pomluvu s účelem pouhého zviditelnění se. Protože racionálně uvažující člověk by sexuální obtěžování, které by mu bylo nepříjemné, a ze kterého by neměl vlastní prospěch, nahlásil ihned policii. Maximálně by tak učinil s mírným odstupem času, nikoliv v řádu desítek let. A když už k něčemu takovému dojde, tak se to řeší buď soukromě nebo přes příslušné úřady - rozhodně ne přes sociální sítě - tímto stylem to opravdu zavání tzv. attention whoringem.

Konec seriálu House of Cards - Kevin Spacey dostal padáka

Velmi markantně se celá kauza dotkla jednoho z nejlepších seriálu posledních dob - House of Cards, kde hlavní tahoun seriálu Kevin Spacey - představitel nekompromisního Franka Underwooda, byl nařčen ze sexuálního obtěžování mladých chlapců. Produkce seriálu Kevina Spaceyho okamžitě popravila. V Americe je seriálová produkce v posledních 2-3 letech v režii naprosté politické korektnosti, takže mít ve svém seriálu herce nařčeného z obtěžování, by bylo proti všem dogmatům tohoto názorového proudu. House of Cards tedy odvysílá ještě jednu poslední řadu, ve které však neuvidíme postavu Franka Underwooda, toho nechají pravděpodobně zabít mimo kameru. - pozn. snad Kevin nedopadne stejně :)

Ano, Kevin Spacey má lehce úchylný kukuč, možná to je sexuální predátor a pokud se obvinění prokážou, tak ať jej zavřou až zčerná (ještě, že nejsme v Americe, tam bychom za tento vtípek čelili snad horším obviněním jak samotný sexuální loudil), ale existuje i určitá presumpce neviny, kterou všichni v právním státě ctíme a není správné odsoudit a veřejně popravit člověka na základě "jedna paní povídala".

Máme pro vás několik přiznání mužů, kteří mají s podobným sexuálním dotýkáním také jisté zkušenosti:

 

Petr, 24 let - "Dlouho jsem nevěděl, jestli s tímto vyjít na svět, ale díky lavině přiznání v poslední době musím i já říct - ano, také jsem sáhl ženě na prso a zadek!"

Mudr. Bříza, 60 let - "Přiznám se, že za celou svou kariéru plastického chirurga jsem mohl sáhnout asi 500 ženám na prso, mnohdy i opakovaně."

Jirka, 45 let - "Když jsem byl mladší, tak jsem sahal ženám na prsa a zadek docela často, bohužel s postupem času tyto aktivity téměř vymizely. Když už se přiznávají všichni, musím i já."

reklama

Mudr. Novotný, 50 let - "Ano, i já přiznávám! Občas sáhnu ženě sem tam na prso, občas dojde i na vagínu. Jako gynekolog bohužel nemám jinou možnost."

Karel 37, let - "Jako privátní masér sahám často ženám na prsa, ještě si žádná nestěžovala."

 

Co by to bylo za vyvážené zpravodajství, kdyby tu nezazněly i zpovědi z druhého tábora:

 

Jana, 37 let - "Nedávno jsem zažila divné doteky po celém těle. Incident se stal v přeplněném MHD."

Karolina, 20 let - "Když se na diskotéce opiju, nemám zábrany, každé sáhnutí na zadek mi poté dělá dobře. Druhej den si to však příliš nepamatuju."

Irena, 23 let - "Nedávno jsem byla na večeři s jedním pěkným klukem, skončili jsme u něj doma. Začal mi sahat na prsa, na zadek, všude možně.... no a bylo to příjemné!" - #MeToo, zaregoval Petr z předešlé zpovědi.

autor: c

Poznámka pro méně chápavé čtenáře: Tento článek obsahuje i smyšlené výpovědi.

reklama
Vlna odvážných přiznání dorazila i do Česka! "Také jsem sáhl ženě tam dole...", povídá jeden z mužů - #MeToo
Ohodnoťte článek
Autor:
c
Co si o tom myslíte?
Vstoupit do diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...