TV Prima vrací úder! "Neziskovka" se dopustila manipulace na², aby zakryla nevděčnost Iráckého "uprchlíka"

zdroj: Youtube 4x
Hashtagy článku: #CZ/SK #Politika #Šokující
Organizaci, která zajišťuje přesun uprchlíků jde samozřejmě o PR, o dobré vnímání veřejnosti v otázce importu uprchlíků.
reklama
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Ovšem co se mohlo horšího stát než, když si irácký uprchlík ve svém prvním rozhovoru pro jednu z největších televizí u nás stěžuje na podřadné bydlení a povýšeně říká, že klidně pojede domů...

Na tohle jsou Češi extrémně citliví.

Scénka jako ve filmu

Připomíná to totiž lehce scénku z filmu Dědictví, kde číšník v poděděné restauraci Bolka Polívky hlásá: "Já můžů odejít kdykoliv, kdykoliv! Já odcházím! Já odcháázím!!", načež Bolek odpovídá: "Tož val val, takové my tady nepotřebujeme..."

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Takže asi nějak takhle to bohužel vyznělo, a na to musela logicky tato neziskovka zareagovat.

Kam až sahají chapadla "neziskovek"?

Ovšem pojem "neziskovka" v otázce uprchlíků je velice sporný, protože jde samozřejmě o velký byznys, tyto organizace dostavají tučné příjmy ze státního rozpočtu, navíc jsou ve hře miliony eur od EU. Stále častěji to zavání tím, že někdo objevil obrovskou zlatou žílu, na kterou vsadil vše a migrační krize se poté jeví jako obrovský potenciál k zisku.

Ono je zajímavé, že snad největší světovou nevládní (neziskovou) organizaci noblesně pojmenovanou jako Human Rights Watch vlastní americký miliadář George Soros - tedy vlastní, on je pouze jejím největším sponzorem - takže ano, vlastně ji vlastní. George Soros zároveň "sponzoruje" celou řadu podobných organizací po celém světě, u nás například organizaci Člověk v tísni.

George Soros zbohatl na kontroverzních rizikových a málo kontrolovaných hedgeových fondech - hedgeové fondy jsou mnohými považovány za jednu z hlavních příčin ekonomické krize v USA roku 2008. Proslul i svými měnovými spekulacemi, tento člověk má riskantní byznys prostě v krvi. Pokud můžete něco takovému finančnímu spekulantovi věřit, tak to, že pokud někam dá milion, tak očekává nazpět dva, nebo ještě lépe tři - pokud by totiž tento princip nenaplňoval, logicky by nikdy nezbohatnul.

Není tedy divu, že George Soros velebí migraci a mluví o tom, jak jsou migranti potřební a užiteční. Podle jeho podzimního plánu z loňského roku by Evropa měla přijímat miliony migrantů ročně, dát větší pravomoce Bruselu a podporovat více neziskových organizací - které to budou financovat (zejména penězi, které získají ze státních rozpočtů, či fondů EU - viz. výše). Už to pěkně zapadá, že?

Manipulace na²?

Ale zpět k našemu případu, po odvysílání oné reportáže vyšel omluvný rozhovor zpovídaného Iráčana o tom, že volil špatná slova a byl ve stresu z toho, že se manželka...

reklama
TV Prima vrací úder! "Neziskovka" se dopustila manipulace na², aby zakryla nevděčnost Iráckého "uprchlíka"
Ohodnoťte článek
Autor:
c
Čtěte dál...
Co si o tom myslíte?
Komentáře
Doporučujeme
Čtěte dál...