Jsem postříkanej tou nenávistí, řekl Faltýnek senátorům na obranu Zemana

Dnes probíhá na půdě poslanecké sněmovny jednání o senátní žalobě na prezidenta Zemana pro údajné porušení ústavy. Do sněmovny dorazili zástupci senátu a jedni z iniciátorů žaloby Václav Láska a Tomáš Goláň (oba za Senátor 21).
zdroj: Wikipedia/PSP.cz
reklama
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Václav Láska uvedl v úvodu projednávání žaloby na prezidenta body, kterými se měl prezident Zeman dopustit hrubého porušení ústavy. Patřilo mezi ně jmenování Rusnokovi vlády v roce 2013, údajná snaha změnit parlamentní systém na semiprezidenstký, či nejmenování Michala Šmardy (ČSSD) ministrem kultury.

Senátoři se museli následně vypořádat se značnou kritikou většiny sněmovny od různých zástupců z řad ANO, KSČM a SPD.

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

"Od toho, abychom určovali pravomoci prezidenta, nejsou soudy, ale zákonodárný sbor, který má pravomoc měnit ústavu," uvedl například Okamura. "Pokud vám vadí prezident a jste demokraté, dejte občanům šanci rozhodnout, jak chtějí oni a ne obskurní raketýr Láska," dodal s tím, že již dva roky leží ve sněmovně zákon na odvolatelnost politiků z dílny SPD.

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek šel poté ještě dál. Vystoupení a postoj senátora Lásky k prezidentovi hodnotil jako vyloženě nenávistný. "Nechtěl bych komentovat aktivisticko-agresivní předvolební projev pana senátora Lásky plný nepravd a nesmyslů. Myslím si, že je dobře, že senát vyslal zrovna takového zástupce, protože to možná i některým dalším kolegům otevřelo oči. Ta nenávist vůči prezidentovi Zemana, ta z toho projevu úplně stříkala. A já jsem úplně mokrej, jsem úplně postříkaněj, tou nenávistí vůči prezidentovi České republiky," řekl peprně Faltýnek.

"Snaha o ústavní žalobu na prezidenta mi přijde jako snaha o změnu výsledku fotbalového utkání po tom, co dávno skončilo. Volby skončili v Výsledek voleb nezměníte, budete se s tím muset smířit," dodal rozjetý Faltýnek.

Podívejte nyní na tento peprný projev na videu.

reklama

reklama
Jsem postříkanej tou nenávistí, řekl Faltýnek senátorům na obranu Zemana
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autor:
mar
Co si o tom myslíte?
Vstoupit do diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...